Super User Kategoria: Informacja
Opublikowano Odsłony: 44712
Drukuj

 

Stajnia CZAHARY www.mareklewicki.pl

  Serdecznie zapraszamy do Stajni CZAHARY w Pogorzelicy - ośrodka edukacji jeździeckiej stworzonego przez Małgorzatę i Marka Lewickich. W pogorzelickiej stajni są zarówno duże wierzchowce jak i kucyki. To na nich młodzi adepci rozpoczynają naukę jazdy konnej. Na dorosłych czekają duże konie, których łagodny charakter i dobre wychowanie zachęcają nawet najstarszych do przejażdżki w siodle.

   W Czaharach jeździectwo jest sportem rodzinnym, w którym nie istnieją bariery wiekowe. Nieważne czy jesteś nowicjuszem, czy zawodowcem, z pewnością dużo skorzystasz przyjeżdżając do Pogorzelicy. Nauczysz się jazdy konnej, pielęgnacji konia. W nas panuje zawsze rodzinna atmosfera.

    Wielkim walorem Stajni CZAHARY jest jego usytuowanie w Pogorzelicy, nad morzem. Lasy pełne zwierzyny, jezioro, morze i plażą są prawdziwym rajem. Pogorzelica jest idealnym miejscem wypoczynku dla jeźdźców, rowerzystów, wędkarzy, jak i również ludzi szukających spokojnych urokliwych miejsc.

   Stajnia "CZAHARY" w Pogorzelicy powstała w 2002 r. Na początku była to mała stajenka mieszcząca 8 koni. Właściciele to miłośnicy nie tylko sportu konnego, ale i samych koni, dlatego postanowili rozwinąć rekreację konną. 2006 powstała nowa profesjonalna stajnia w której znajdą miejsce 24 konie, wyposażona w urządzenia ułatwiające ich hodowlę i obsługę.

 

OBOZY

   Organizujemy obozy (tygodniowe) dla dzieci i młodzieży. Wszystkich zainteresowanych intensywną nauką jazdy konnej proponujemy tygodniowe kursy. Każdy uczestnik ma do dyspozycji konia odpowiednio dobranego do swoich umiejętności. Systematyczne treningi około 3 godzin dziennie, teoria, zajęcia z pielęgnacji konia oraz nauka siodłania, w krótkim czasie przynoszą  duże efekty.

 

JEŹDŹCY MAJĄ DO DYSPOZYCJI

- 10 wierzchowców - od małych kucyków do dużych koni (Quoque, Celsjusz, Sonata, Bianka, Sagala, Angelo, Amaretto, Newton, Figo, Oprawa)
- Doświadczonych instruktorów: Małgorzata Ciszek-Lewicka (czynny zawodnik) oraz (Marek Lewicki vice-mistrz Polski w skokach przez przeszkody, reprezentant kadry narodowej)
- Jazdy na placu w grupach 6 osobowych
- Jazdy na palcu indywidualne
- Jazdy w teren po lesie
- Jazdy w teren po lesie i po plaży

foto3

   Przez cały rok, niezależnie od pogody, zapraszamy wszystkich miłośników koni - dzieci, młodzież, dorosłych do aktywnego, zdrowego wypoczynku, jakim jest jazda konna. Lekcje organizujemy w grupach i indywidualnie. Dbamy o to, by nasi uczniowie oprócz umiejętności jeździeckich nabywali wprawę w pielęgnacji koni - w sprzątaniu boksów, karmieniu, czyszczeniu i siodłaniu.

    Przekazujemy wiedzę z zakresu psychologii i zasad komunikowania się z koniem. Naukę prowadzimy dla wszystkich na różnych poziomach zaawansowania.

  Wszystkim zapewniamy naukę w miłej i bezstresowej atmosferze. Jest to możliwe dzięki indywidualnemu dopasowaniu konia do umiejętności jeźdźca, do jego wieku i wzrostu.

 

STAJNIA SPORTOWA

   Marek Lewicki - bardzo utytułowany zawodnik klubu "Czahary Pogorzelica". Jeździ konno od 5 roku życia. Konie to jego życiowa pasja. Doskonale jeździ najtrudniejsze konkursy, jak również przygotowuje młode konie do rywalizacji sportowej. Świadczą o tym wyniki z ostatnich lat z MPMK. Poza umiejętnościami, które umie przekazać koniom, Marek posiada dar przekazywania wiedzy. Obecnie Marek jest członkiem Kadry Narodowej. Obecnie startuje na koniach: Algot, Albin, Abigejl, C`est la vie, Pitagora, Shivek, Carnutelabryere, Astro, Cocu, Don Juan

WAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA

- brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w WKKW, Sopot 1989r., koń Troja,
- złoty medal w Pucharze Polski Juniorów w WKKW, Sopot 1989r., koń Ognik,
- srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w WKKW, Nowielice 1990r., koń Lorderia,
- udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w WKKW, Wielka Brytania 1991r., koń Stroik,
- udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w skokach, Belgia 2002r., koń Nugat i Odillo,
- 10 miejsce na Halowym Pucharze Polski Seniorów w skokach, Leszno 2003r., koń Nugat,
- 4 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w skokach, Starogard Gdański 2004r., koń Nugat,
- srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w skokach, Starogard Gdański 2005r., koń Nugat,
- złoty medal w Pucharze Polski Seniorów w skokach, Leszno 2006r., koń Nugat-
- 5 miejsce na CSI** Grand Prix, Warszawa Torwar 2007r., koń Albin
- 2 miejsce na CSI** Grand Prix, Warka 2007r., koń Albin
- 1 miejsce na CSI** Grand Prix, Poznań 2007r., koń Albin
- 5 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w skokach, Warszawa 2008r., koń Albin
- srebrny medal na Halowym Pucharze Polski Seniorów w skokach, Janów Podlaski 2010r., koń Albin
- 1 miejsce na CSI*** Grand Prix,  Poznań 2012r., koń Abigej
- 1 miejsce na CSI** Grand Prix, Lublin 2013r., koń Abigej
- złoty medal w Mistrzostwach Polski Seniorów w skokach, Drzonków 2013, koń Abigej
- udział w Mistrzostwach świata, Normandia 2014, koń Abigej
- 2 miejsce na CSI**** Big Round Longines, Poznań 2015, koń Abigej
- 7 miejsce na CSI**** Grand Prix, Poznań 2015, koń Abigej

foto5

   Małgorzata Ciszek-Lewicka czynny zawodnik klubu "Czahary Pogorzelica", posiada I klasę sportową, startuje na Sonacie (Strzyba po Baby, Sudan) oraz na Zoli. Wraz z Sonatą wygrała w maju 2006 Grand Prix w Bielinie. Udane starty na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jako wieloletnia zawodniczka zdobyła doświadczenie pozwalające na przekazanie go innym osobom, które chcą nauczyć się jazdy konnej. Opanowana i zawsze uśmiechnięta. Potrafi wyegzekwować u swoich podopiecznych maksymalne skupienie i zaangażowanie dostarczając im świetnej zabawy.

 

CENY

REKREACJACZASCENA
Jazda na placu na lonży (dla początkujących) 30 min 40 zł
Jazda na placu 45 min 50 zł
Jazda w teren - las, plaża 60 min 70 zł
Jazda na placu indywidualna z instruktorem 60 min 100 zł
     
SPORT  
Jazda sportowa - skoki 60 min 130 zł
     
   

 

You are here:   StartStajnia